עורכי דין משפט מסחרי

משפט מסחרי

משרד עורכי דין ד"ר זאב הולנדר עוסק מזה שנים רבות בתחום משפט מסחרי על ענפיו השונים, תוך התמקדות בניסוח הסכמים מסחריים, מימון, חוזים, הסכמי מייסדים, מגעים מול בנקים, התקשרויות עם עובדים, קבלנים עצמאים ונותני שירותים וכן כל עניין אחר אשר נדרש לערוך הסכם לגביו, בשפות אנגלית ועברית.

 

עסקאות מימון

עסקאות מימון הן עסקאות מורכבות אשר כמעט כל חברה או עסק נדרשים לבצען. עורכי דין במשרדנו מלווים את לקוחות המשרד במגוון רחב של עסקאות מימון, לרבות מימון פרוייקטים וחברות בתחום האנרגיה, התעשיה, היי-טק ונדל"ן. פעמים רבות הצד המממן מציב ליזמים ולחברות תנאים נוקשים לצורך קבלת מימון או אשראי, לרבות דרישות להעמדת בטחונות, התחייבויות אישיות של היזמים וקבלת ערבויות של צדדים שלישיים. לצורך המגעים מול הגורמים המממנים נדרש ניסיון רב בעסקאות מסוג זה וכן סבלנות והנכונות לרדת לפרטים הקטנים של תנאי המימון.

הסכם מייסדים

מטרתו העיקרית של הסכם מייסדים הינה לעגן מראש את הסכמות הצדדים המבקשים להקים עסק או מיזם משותף. אופן ניסוחו של הסכם מייסדים משתנה ממקרה למקרה, אולם קיימים עניינים בסיסיים עליהם מקובל להסכים מבעוד מועד וזאת בטרם הצדדים ישקיעו כספים, זמן ומאמץ בעסק אותו הם מקימים. ניסוח הסכם מייסדים מאפשר להימנע מסכסוכים ומחלוקות בעתיד, כאשר הסעיפים השונים בו מאפשרים למייסדים ללבן נקודות קריטיות באשר לניהול העסק וההשקעה הנדרשת בו, ואשר לולא תקבענה בהסכם המייסדים עלולות להביא לכך שהיחסים בינן הצדדים יעלו על שרטון בהמשך. יצוין, כי צורה ונוסח הסכם המייסדים נקבעים במידה רבה על ידי צורת ההתאגדות המתוכננת של המיזם המשותף. כך, לדוגמא, הסכם מייסדים ביחס לחברה בע"מ יכלול הוראות ייחודיות אשר לרוב לא תהיינה כלולות בהסכם מייסדים של שותפות. זאת ועוד, פעמים רבות מייסדים של חברה בע"מ יבקשו לעגן את הוראות הסכם המייסדים בתקנון החברה ואולי אף לגרום לכך כי תקנון החברה ישמש, למעשה, הסכם מייסדים.

מגעים עם בנקים

עורכי הדין במשרדנו בעלי ניסיון רב ומגוון במגעים עם בנקים ישראלים וזרים. אנו מלווים את לקוחותינו בנשואים כגון פתיחת חשבונות בנק בישראל, פתיחת חשבונות בנק בחו"ל, עסקאות מימון על ידי בנקים, הוצאת ערבויות בנקאיות, הפקדת והחלפת בטחונות ועוד. 

חוזים עם עובדים, קבלנים עצמאים ונותני שירותים

ניסוח נכון ומוקפד של הסכמי ההתקשרות עם עובדים, קבלנים ונותני שירותים מהווה נדבך חשוב ביותר בעסקי החברה. התקשרות נכונה עם עובדים, קבלנים ונותני שירותים נועדה למצוע מחלוקות עתידיות ביחס לחברות מעסיקים, קניין רוחני והזכויות בתוצרי העבודה.

משפט מסחרי בינלאומי

תחום משפט מסחרי בינלאומי הוא מהתחומים העיקרים בהם עוסק משרדנו ומהווה חלק בלתי נפרד מהעבודה המשפטי של עורכי דין הפועלים בו. עורכי דין במשרדנו מנוסים בניסוח הסכמים בינלאומיים מסוגים שונים, התנסו בבוררויות מסחריות בינלאומיות ובעלי ידע בדינים הרלבנטיים. בנוסף, המשרדים באמסטרדם ובקפריסין מאפשרים לנו להעניק שירותים בלעדיים ותכנון מס in-house, תוך שימוש בכלים כגון הקמת נאמנויות וחברות בהולנד, הקמת חברה בקפריסין נאמנויות בינלאומיות, וכן פתיחה של חברות במרבית מדינות אופשור.

משרד עורכי דין ד"ר זאב הולנדר עוסק מזה שנים רבות בכל ענפי המשפט המסחרי ומייצג לקוחות בישראל ובחו"ל